ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
Kas
11
Fakültemizin Öğrencileri Mersinbeleni İlkokuluna Kitap Bağışına ve Ağız Diş Sağlığı Eğitimine Gittiler. 08 Kasım 2016 tarihinde Diş Hekimliği Fakültemizin öğrencileri tarafından toplanan kitap bağışları, Koçarlı'daki Mersinbeleni İlkokul ve Ortaokuluna dağıtıldı. Bununla birlikte Fakültemizin Öğrencileri tarafından çocuklara Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi.  
Haz
7
Hocamızı Doğum İznine Uğurladık      Fakültemiz Ortodonti Anabilim Dalında görev yapmakta olan kıymetli hocamız Yrd. Doç. Dr. Mine Geçgelen Cesur'u geçici bir süre için uğurladık.     Hocamızın bebeğini sağlıkla kucağına alması dileğiyle Anne ve oğlunu mutlu bir şekilde birlikte görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.    
Haz
2
TDB 22. ULUSLARARASI KONGRESİNE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTEMİZ DAMGA VURDU Türk Diş Hekimleri Birliği'nin (TDB) Fuar İzmir Kongre Merkezi’nde 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlediği 22. Uluslararası TDB Kongresine Diş Hekimliği Fakültemiz imzasını attı. Türkiye'deki tüm diş hekimlerinin katılımına açık olan ve yaklaşık 7 bin 500 hekimin katıldığı kongreye davet edilen Rektör Yardımcımız ve Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer "Turist Sağlığı Görevimiz, Sağlık Turizmi Hedefimiz" başlıklı konferans verdi. Bu yıl ilk defa diş hekimliği öğrencilerinin kongresine de ev sahipliği yapan 22. Uluslararası TDB Kongresi, Bilim Komitesinde Diş Hekimliği Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Yiğit Özer yer alırken, Diş Hekimliği Fakültemizden 13 akademisyen de kongreye katıldı. 124 sözlü sunumun gerçekleştiği kongrede Üniversitemiz adına sunum yapan Yrd. Doç. Dr. Hicran Dönmez Özkan ‘En İyi İkinci Sözlü Sunum’ ödülünü Üniversitemize kazandırırken plaketini TDB Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel ve İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Alpöz’ün elinden aldı.          
Ara
10
600 bin liralık yıl dönümü hediyesi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, hasta bakımına başladığı ikinci yıl dönümünde yaklaşık 600 bin lira değerindeki Aydın’daki ilk Dental Tomografi cihazının açılışını yaptı. ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleşen dental tomografi cihazı açılış töreni ve kutlama programına, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, ADÜ Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ve Prof. Dr. Recai Tunca, ADÜ Genel Sekreter Vekili Mustafa Aslan ile Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri, asistanlar, personel ve öğrenciler katıldı. "KENDİ AĞZIMDAN BİLİYORUM" Hasta bakımına başladıkları iki yıl içinde muhteşem işlere imza atıldığını ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Ameliyathanemiz var ve anestezi altında ciddi problemi olan hastalar ameliyat edilebiliyor, engelli hastalar veya korkusu olan kişiler anestezi altında tedavi edilebiliyor. İzmir’den, Ankara’dan, İstanbul’dan hastalarımız geliyor. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz. Diş ile ilgili ne kadar alan varsa hepsine sahibiz. Tomografi cihazımızı ben de kullandım, kendi ağzımdan biliyorum, Diş Hekimliği Fakültesi'nde çok iyi hizmet veriliyor. Gelen hastaların çok memnun kalacağını düşünüyorum. Kalkınma Bakanlığı’ndan bütçe alma aşamasındayız, fakültemize ekstra bir bina daha kazandırmak istiyoruz. Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (DUS) sınavında yani Türkiye genelinde 2 bin 500 kişinin katıldığı sınavda Türkiye 7’incisi olan bir arkadaşımız fakültemizi tercih etti, bu da güzel bir başarı. Rektörlük olarak hiçbir şeyi esirgemedik, elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi "İKİ YILDA 60 BİN HASTAYA BAKTIK" ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Törün Özer de şöyle konuştu: "Diş Hekimliğinde ‘alet işler, el övünür’. Rektörümüzün desteği olmasa biz bu aletleri, cihazları alamayız. Hocamız bize destek verdiği için çok teşekkür ediyoruz ve ona mahcup olmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız tomografi cihazı dişleri 3 boyutlu görüntüleyebiliyor. Sadece dişle ilgili değil, çeneyle ilgili sorunları, kist ve tümörleri, gömülü dişler görüntülenebiliyor. Cihazın radyasyon oranı diğerlerine göre çok düşük. Bu nedenle avantajı olan bir cihaz. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi’nde iki yılda 60 bin hasta baktık ve 100 binden fazla işlem gerçekleştirdik. Günde bine yakın hastaya hizmet veriyoruz."    
Ara
1
Türkiye'de Bir İlk Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de sağlık turizmi alanında yatırım yapan ilk fakülte oldu. ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin projelendirdiği “Diş Sağlığı İçin Kuşadası’na Yolculuk” adlı proje, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın makamında gerçekleşen törenle Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile imzalandı. İmza törenine projede Adnan Menderes Üniversitesi’nin ortağı olan Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka ve GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata da katıldı. Türkiye’de ilk kez bir Diş Hekimliği Fakültesi bu projeyle sağlık turizmi alanında yatırım yapmış oldu. İmza törenine ADÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ile proje sahipleri ADÜ Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Işıl Sönmez ve Doç. Dr. Şamil Akyıl ile Endodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Senem Gökçen Yiğit Özer de katıldı. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilklere imza atan bir fakülte olduğunu vurgulayarak, “Diş Hekimliği Fakültesi gurur verici işlere imza atıyor. Proje ile Türkiye’de Diş Hekimliği Fakülteleri arasında sağlık turizmini gerçekleştiren ilk fakülte olacağız. Bunun değerini biliyoruz, önemsiyoruz. İnşallah bu proje diğer fakültelere de örnek olur. Bu proje sayesinde, yurt dışından turist getirerek onların hem diş sağlığı ile ilgili problemlerini çözeceğiz, hem de ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtacağız. Ülkemize maddi anlamda da ciddi bir katma değer katmayı hedefliyoruz. Yurtdışında uzun yıllar kalmış biri olarak şunu söyleyebilirim, dişle ilgili her türlü problemde çok ciddi sıkıntı var ve çok pahalı. Burada çok daha ucuza çok kaliteli hizmet vereceğiz. Emek veren herkese ve proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.     Haberin Aslı İçin;