ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
Ara
8
Meandros Medical and Dental Journal Tubitak Ulakbim Tıp Veri Tabanında Dizinlenmeye Başlamıştır. Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Yiğit Özer ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon  Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Yasemin Turan'ın baş editörlüğünü yaptığı Meandros Medical and Dental Journal, TÜBİTAK  ULAKBİM TIP VERİ TABANINDA dizinlenmeye başlamıştır. Daha önce CINAHL, DOAJ, Türk Medline, PROQUEST ve ESCI (Emerging Sources Citation Index) gibi dünyaca tanınan indekslerde yer alan dergimiz Baş Editörleri, bu güzel haberi paylaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler ve sürecin her aşamasında desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof.Dr.Cavit BİRCAN’a teşekkürlerini ve minnetlerini sundular. TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizini kapsamında dizinlenen dergimiz, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından Doçentlik Başvuru Şartları’nın “Ulusal Makale” maddesinde “ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale” tanımı ile değerlendirme kapsamına alınmıştır. Bununla birlikte, dergimizin “Uluslararası Hakemli Dergi” statüsü devam etmektedir. Doçentlik Sınavına Başvuru Kriterleri gereği http://www.uak.gov.tr/temelalan/TA_Tablo 10_2016E_030313.pdf adresinde 5. Sayfa 3. Maddede yer alan Uluslar arası Hakemli dergiler  ile ilgili puanlaması “5 PUAN” olarak belirtilmiştir (3. Lisansüstü veya  tıpta Uzmanlık Tezlerinden Üretilmiş Yayınlar…Adayın hazırladığı lisansüstü veya tıpta uzmanlık tezleriyle ilgili olmak kaydıyla B bendi) Derginin uzun soluklu ve özverili bir çalışma sonucu şu an ki durumuna geldiğini belirten Dergi Baş Editörleri, özverili çalışmalarından dolayı, derginin şu anki Editörler Kurulu, İstatistik Editörleri ve Danışma Kurulu üyelerine ve önceki dönemlerde Editör/Editörler Kurulu olarak emeği geçen öğretim üyelerine ve yazılarıyla destek olan yazarlara teşekkürlerini ifade ettiler. Online yayınlanan dergiye, http://meandrosmedicaljournal.org adresinden makalelerin tam metinlerine ulaşabilirsiniz.  
Kas
11
Fakültemizin Öğrencileri Mersinbeleni İlkokuluna Kitap Bağışına ve Ağız Diş Sağlığı Eğitimine Gittiler. 08 Kasım 2016 tarihinde Diş Hekimliği Fakültemizin öğrencileri tarafından toplanan kitap bağışları, Koçarlı'daki Mersinbeleni İlkokul ve Ortaokuluna dağıtıldı. Bununla birlikte Fakültemizin Öğrencileri tarafından çocuklara Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi.  
Haz
7
Hocamızı Doğum İznine Uğurladık      Fakültemiz Ortodonti Anabilim Dalında görev yapmakta olan kıymetli hocamız Yrd. Doç. Dr. Mine Geçgelen Cesur'u geçici bir süre için uğurladık.     Hocamızın bebeğini sağlıkla kucağına alması dileğiyle Anne ve oğlunu mutlu bir şekilde birlikte görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.    
Haz
2
TDB 22. ULUSLARARASI KONGRESİNE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTEMİZ DAMGA VURDU Türk Diş Hekimleri Birliği'nin (TDB) Fuar İzmir Kongre Merkezi’nde 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlediği 22. Uluslararası TDB Kongresine Diş Hekimliği Fakültemiz imzasını attı. Türkiye'deki tüm diş hekimlerinin katılımına açık olan ve yaklaşık 7 bin 500 hekimin katıldığı kongreye davet edilen Rektör Yardımcımız ve Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer "Turist Sağlığı Görevimiz, Sağlık Turizmi Hedefimiz" başlıklı konferans verdi. Bu yıl ilk defa diş hekimliği öğrencilerinin kongresine de ev sahipliği yapan 22. Uluslararası TDB Kongresi, Bilim Komitesinde Diş Hekimliği Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Yiğit Özer yer alırken, Diş Hekimliği Fakültemizden 13 akademisyen de kongreye katıldı. 124 sözlü sunumun gerçekleştiği kongrede Üniversitemiz adına sunum yapan Yrd. Doç. Dr. Hicran Dönmez Özkan ‘En İyi İkinci Sözlü Sunum’ ödülünü Üniversitemize kazandırırken plaketini TDB Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel ve İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Alpöz’ün elinden aldı.          
Ara
10
600 bin liralık yıl dönümü hediyesi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, hasta bakımına başladığı ikinci yıl dönümünde yaklaşık 600 bin lira değerindeki Aydın’daki ilk Dental Tomografi cihazının açılışını yaptı. ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleşen dental tomografi cihazı açılış töreni ve kutlama programına, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, ADÜ Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ve Prof. Dr. Recai Tunca, ADÜ Genel Sekreter Vekili Mustafa Aslan ile Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri, asistanlar, personel ve öğrenciler katıldı. "KENDİ AĞZIMDAN BİLİYORUM" Hasta bakımına başladıkları iki yıl içinde muhteşem işlere imza atıldığını ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Ameliyathanemiz var ve anestezi altında ciddi problemi olan hastalar ameliyat edilebiliyor, engelli hastalar veya korkusu olan kişiler anestezi altında tedavi edilebiliyor. İzmir’den, Ankara’dan, İstanbul’dan hastalarımız geliyor. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz. Diş ile ilgili ne kadar alan varsa hepsine sahibiz. Tomografi cihazımızı ben de kullandım, kendi ağzımdan biliyorum, Diş Hekimliği Fakültesi'nde çok iyi hizmet veriliyor. Gelen hastaların çok memnun kalacağını düşünüyorum. Kalkınma Bakanlığı’ndan bütçe alma aşamasındayız, fakültemize ekstra bir bina daha kazandırmak istiyoruz. Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (DUS) sınavında yani Türkiye genelinde 2 bin 500 kişinin katıldığı sınavda Türkiye 7’incisi olan bir arkadaşımız fakültemizi tercih etti, bu da güzel bir başarı. Rektörlük olarak hiçbir şeyi esirgemedik, elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi "İKİ YILDA 60 BİN HASTAYA BAKTIK" ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Törün Özer de şöyle konuştu: "Diş Hekimliğinde ‘alet işler, el övünür’. Rektörümüzün desteği olmasa biz bu aletleri, cihazları alamayız. Hocamız bize destek verdiği için çok teşekkür ediyoruz ve ona mahcup olmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız tomografi cihazı dişleri 3 boyutlu görüntüleyebiliyor. Sadece dişle ilgili değil, çeneyle ilgili sorunları, kist ve tümörleri, gömülü dişler görüntülenebiliyor. Cihazın radyasyon oranı diğerlerine göre çok düşük. Bu nedenle avantajı olan bir cihaz. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi’nde iki yılda 60 bin hasta baktık ve 100 binden fazla işlem gerçekleştirdik. Günde bine yakın hastaya hizmet veriyoruz."