ADÜ Menü

Fen Edebiyat Fakültesi
Sosyoloji Bölümü

HABERLER / DUYURULAR
May
18
Önemli! 2015-16 Bahar Dönemi Final Programı Değişikliği !!! Final Takviminde Değişiklik olmuştur! 3 Haziran Cuma günü yapılacak olan Fen-Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni ve 2 Haziran Perşembe günü yapılacak olan mezuniyet provası nedeniyle bu günlerde yapılması planlanan sınavlar önceki tarihlere alınmıştır.  SOS-240 Sosyal Bilimlerde Araştırma Teknikleri dersinin sınav saati 23 Mayıs Pazartesi günü saat 10.30 olarak güncellenmiştir. Güncel 2015-2016 Bahar Yarıyılı Lisans Final Sınav Programına (23 Mayıs - 03 Haziran 2016) yukarıdaki Lisans/Lisans Sınav Programı Menüsünden ulaşabilirsiniz.  
May
23
2015-16 Bahar Dönemi BÜTÜNLEME Programı 2015-2016 Bahar Yarıyılı Lisans Bütünleme Sınav Programına (06 - 17 Haziran 2016) sayfada yer alan Lisans/Lisans Sınav Programı Menüsünden ulaşabilirsiniz.  
May
23
Bahar Dönemi Lisanüstü Öğrenci Seminerleri Sosyoloji Bölüm Başkanlığı'ndan Duyurudur: 2015- 16 Bahar Dönemi Sosyoloji Bölümü Lisans Üstü Seminer Programı kapsamında sunum yapacak öğrencilerin isimleri, çalışma konuları, sunumların yapılacağı zaman ve sınıf ekte belirtildiği gibidir. Her sunum 20 dakika sürecek olup; tüm konuşmalar sonrasında soru-cevap/ öneri ve katkılar alınacaktır. Katılımlarınızı bekleriz.  
Kas
6
Önemli Duyuru: Öğrencilerin Dikkatine !!! SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!!! SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR • Sınavda kopya çekmek veya vermek, sınav düzenini bozmak suçtur. Kopya çektiği ya da verdiği tespit edilen öğrenci Üniversitemiz disiplin yönetmeliğine göre değerlendirilecektir. • Öğrencilerin sınavlara cep telefonu ile girmesi yasaktır.  • Öğrenci kimlik belgesi olmadan sınava girilmesi yasaktır. Öğrencilerin, öğrenci kimliklerini mutlaka yanlarında bulundurmaları ve sınav süresince masa üzerinde kontrol edilebilir şekilde bırakmaları gerekmektedir. • Sınav başlamadan önce, kullanımına izin verilen eşyalar dışındaki; çanta, kitap, ders notları veya kişisel eşyalar gibi sınav sırasında öğrencinin ihtiyaç duymayacağı eşyalar kürsüye veya sınav görevlisi tarafından uygun görülen bir noktaya bırakılmalıdır. Sınav sırasında herhangi bir ilgisiz eşyanın öğrencinin yanında veya sırasının altında bulunmasından her öğrenci kendisi sorumludur. •  Sınav görevlisi, sınav başlamadan önce veya sınavın herhangi bir anında gerekli görürse öğrencilerin yerlerini değiştirme yetkisine sahiptir. Her öğrenci, kendisine söylenen yerde sınava girmek zorundadır. • Hiçbir öğrenci, yoklama işlemi tamamlanmadan ve sınav görevlisinden izin almadan sınav salonundan çıkamaz. Her öğrenci, ancak sınav görevlisinin belirleyeceği dakikadan itibaren salondan çıkabilir. Sınavdan çıkan öğrencinin tekrar sınava alınması mümkün değildir. Sosyoloji Bölüm Başkanlığı  
Üniversite Haber Merkezi
22
06
Rektörümüz Geleneksel ADÜ İftar Yemeğinde personelimiz ve ailelerini ağırladı Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, ilki geçtiğimiz Ramazan Ayında düzenlenen ‘Geleneksel ADÜ Personel İftarında’ personelimiz ve ailelerini ağırladı. 22 Haziran 2016 tarihinde Tralleis Meydanı’nda düzenlenen iftar, bu yıl da geniş katılımla gerçekleşti.
21
06
ADÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ İLK BİLİM ÇOCUKLARINI KABUL ETTİ Üniversitemiz tarafından projelendirilen ‘Adnan Menderes Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’ programının 20 Haziran 2016 tarihindeki ilk dönemi başladı. Miniklerin keyifli zaman geçirdikleri yaz okulu, 1 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecek.
23
06
YÖK, YAZ DÖNEMİ TOPLANTILARININ İLKİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından farklı bölgelerdeki üniversitelerde, yükseköğretime dair konuların ele alındığı YÖK Yaz Dönemi Toplantıları’nın ilki, 23 Haziran 2016 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti.
23
06
İlk Mezun Moğol Öğrencimiz Rektörümüzü Ziyaret Etti Her geçen gün sayıları artan uluslararası öğrencilerimiz Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ailesinin birer ferdi olarak mezun oluyor. Moğolistan’dan 2012 yılında ülkemize gelerek Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde öğrenim görüp bugün de diplomasını alan Yerkyejan Sağidolda Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.