ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Romanlar Uygulama Ve Araştırma Merkezi

HABERLER / DUYURULAR
Eki
24
İZMİR MİLLETVEKİLİ CEMAL BEKLE, REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. CAVİT BİRCAN’I VE MERKEZ MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. E. DİDEM EVCİ KİRAZ'I ZİYARET ETTİ   Ziyarette Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Halil Kırnak, Üniversitemiz Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz yer aldı. Faaliyete geçtiği yıldan bu yana Üniversitemiz Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Cemal Bekle, “Bu merkez Ülkemiz ve Aydın için önemli bir yere sahip. Merkez tarafından yürütülecek saha çalışmaları ve oluşturulacak programlarla bilginin veriye dönüştürülmesi mümkün olacak.” dedi. Merkezin yıllardır samimi ilişkilerle çalışmalarını yürüttüğünü belirten Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezini desteklediklerini ifade ederken, desteklerinden dolayı Cemal Bekle’ye teşekkür etti. Merkezin çalışmaları hakkında bilgiler veren Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, gerçekleştirmeyi planladıkları projelerinden bahsetti. Ziyaretin ardından, Merkez Yönetim Kurulu’yla bir araya gelen Cemal Bekle, Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Hemşirelik Fakültesi’ni de ziyaret ederek Üniversitemizden ayrıldı.    
Eyl
21
MERKEZ MÜDÜRÜ PROF. DR. E. DİDEM EVCİ KİRAZ, ANKARA’DA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLAN “BÜYÜK ROMAN BULUŞMASI 2018” ETKİNLİĞİNE KATILIM SAĞLADI Merkez müdürü Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ, 11.04.2018 tarihinde Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmiş olan “Büyük Roman Buluşması 2018” etkinliğine katılım sağlamıştır.  
Eyl
17
ROMAN SORUNU VE AKADEMİK MÜKTESEBAT ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 13.03.2017 tarihinde Türkiye'de Romanlar üzerine çalışmalar yapan akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilen ''Roman Sorunu ve Akademik Müktesebat Çalıştayı'' programı düzenlenmiştir.    
Eyl
17
MERKEZ MÜDÜRÜ PROF. DR. E. DİDEM EVCİ KİRAZ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN “ROMANLARIN YOĞUN OLARAK YAŞADIĞI YERLERDE SOSYAL İÇERMENİN DESTEKLENMESİNE YÖNELİK DESTEK PROJESİ” KAPANIŞ KONGRESİNE KATILIM SAĞLAMIŞTIR 31.10.2017 tarihinde merkez müdürü Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ Ankara’da gerçekleştirilen “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesine Yönelik Destek Projesi” kapanış kongresine katılım sağlamıştır.  
Eyl
17
MERKEZ MÜDÜRÜ PROF. DR. E. DİDEM EVCİ KİRAZ ROMAN VATANDAŞLARA YÖNELİK STRATEJİ BELGESİ KAPSAMINDA 23 ŞUBAT 2018 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN İZLEME DEĞERLENDİRME KURULU’NUN TOPLANTISINA KATILIM SAĞLAMIŞTIR Merkez müdürü Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ “Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi 2016-2021 ve I. Aşama Eylem Planı 2016-2018” kapsamında 23 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen İzleme Değerlendirme Kurulu’nun toplantısına katılım sağlamıştır.